Jak dojechać do Sarandy

Jak dojechać

Możliwości dotarcia do Sarandy

Saranda jest łatwo dostępna różnymi środkami transportu. Możesz dostać się tu samolotem, z dalszą podróżą promem z Korfu, autobusem z Tirany lub samochodem z Polski.

Samolotem na Korfu i promem

Dla osób ceniących komfort i szybkość podróży, najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest bezpośredni przelot na Korfu. Linie lotnicze proponują regularne połączenia z wielu miast Polski, takich jak Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław czy Kraków, do greckiej wyspy Korfu. Te połączenia są dostępne w sezonie, od kwietnia do października.

Po przylocie na Korfu, podróż do Sarandy można kontynuować drogą morską. Korfu jest portowym miastem, z którego dostępne są regularne rejsy promowe do Sarandy. To udogodnienie umożliwia szybki i bezproblemowy transfer między obiema lokalizacjami.

Samolotem do Tirany i autobusem

Częstym wyborem osób podróżujących do Sarandy są bezpośrednie połączenia lotnicze z wielu miast w Polsce do Tirany, dostępne przez cały rok. Stolica Albanii, Tirana, zaskakuje swoją różnorodnością i jest zdecydowanie warta odwiedzenia.

Po lądowaniu na lotnisku Rinas w Tiranie, podróżnicy mogą pokonać około 280 km do Sarandy. Droga jest w większości dobrej jakości, a najbardziej ekonomicznym i popularnym sposobem dotarcia do celu jest transport publiczny. 

Samochodem z Polski

Dojazd do Sarandy w Albanii może przybrać wiele form, a jednym z nich jest podróż własnym samochodem. Ta opcja gwarantuje niezależność i możliwość odkrywania atrakcji w trakcie podróży.

Trasa może prowadzić przez takie kraje jak Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia, Kosowo czy Grecję.

W sezonie letnim, ruchliwość w Sarandzie wzrasta, ale posiadanie własnego transportu to znacząca wartość dodana do wypoczynku